Forerunner 310XT HRM Refurbished

Zegarek treningowy Forerunner 310XT HRM uznać można za rozwinięcie dostępnego już wcześniej urządzenia Forerunner 305.

599 zł

Towar dostępny natychmiastDostawa gratis

WERSJA EUROPEJSKA z polskiej dystrybucji 

1 rok gwarancji producenta realizowanej w Garmin Polska


Menu ekranowe urządzenia w języku angielskim

 

Model 310XT zapewnia wodoszczelną obudowę umożliwiającą pływanie bez zdejmowania go z ręki, co w połączeniu z wykorzystaniem nowego typu wodoszczelnego czujnika tętna (dostępny w zestawie), daje możliwość wygodnego treningu np. triatlonistów. Dodatkowo nowy model Forerunner wyposażony został w usprawnione procedury obliczające ilość spalonych w trakcie treningu kalorii, z uwzględnieniem m.in. danych pochodzących z czujnika tętna.
Forerunner 310XT wyposażony jest w monochromatyczny wyświetlacz oraz wbudowany akumulator litowo-jonowy. Ładowanie akumulatora odbywa się poprzez dostarczaną w pakiecie ładowarkę z klipsem zakładanym na obudowę. Wymiana danych z PC odbywa się z natomiast bezprzewodowo z użyciem technologii ANT+.

Użytkownik korzystający z tego urządzenia może prowadzić proste treningi w oparciu o szereg alarmów (czasu i dystansu, tempa/prędkości) lub też korzystać z funkcji planowania zaawansowanych treningów wieloetapowych, gdzie możliwe jest wytyczanie różnych celów dla każdego z etapów. Dodatkowo Forerunner wyposażony jest w funkcję Wirtualnego Partnera, dzięki której możliwe jest graficzne porównanie efektów treningu z założonymi celami, w trakcie jego trwania.

Model 310XT posiada oczywiście wszystkie inne dobrze znane funkcje poprzedników - funkcję AutoLap autmoatycznie zapisującą okrążenie po osiągnięciu założonego przez użytkownika dystansu, AutoPause automatycznie zatrzymującą stoper gdy użytkownik się zatrzymuje, AutoScroll automatycznie zmieniającą wyświetlane na ekranie zestawy danych bez ingerencji osoby trenującej (ekrany danych treningowych mogą zostać zdefiniowane przez użytkownika). Dostępne są również ustawienia stref tętna, czy też stref mocy.

Forerunner 310XT udostępnia również tzw. treningi Multisport, szczególnie przydatne np. dla biatlonistów, czy triatlonistów. W treningu takim, każdy z etapów może być poświęcony na inny sport, a dodatkowo możliwe jest również określenie czasów przejścia pomiędzy poszczególnymi sportami. Inną ciekawą funkcją jest tzw. Wyścig, czyli trening w oparciu o dane zarejestrowane w przeszłości. W takiej sytuacji możliwe jest również wykorzystanie w trakcie wyścigu funkcji Wirtualnego Partnera, aby osoba trenująca miała w trakcie treningu porównanie bieżących wyników do wyników z przeszłości.

Dane rejestrowane w czasie treningu zapisywane są w pamięci urządzenia w postaci historii. Dzięki temu użytkownik ma możliwość porównywania osiąganych rezultatów w stosunku do treningów odbytych w przeszłości. Urządzenie umożliwia przechowanie w swojej pamięci danych z około 1000 okrążeń. Dane te można również przeglądać i analizować po przesłaniu do darmowej aplikacji online - Garmin Connect. W historii treningów zapisywane są również dane pobierane m.in. z czujnika tętna.

W zakresie opcjonalnych sensorów, dzięki zastosowaniu technologii ANT+ Forerunner 310XT oferuje możliwość skorzystania z czujnika tętna (w zestawie), krokomierza (Food Pod, szczególnie przydatny np. w treningu w pomieszczeniu), czujnika kadencji (dla treningu na rowerze), czy też sensorów mocy (Garmin nie dostarcza takich sensorów, istnieje natomiast możliwość zastosowania sensorów innych firm).

W pakietach w których standardowo dostarczany jest czujnik tętna, Garmin oferuje nowy jego typ. Czujnik ten przede wszystkim zapewnia wodoszczelność, co zwalnia użytkownika z konieczności jego zdejmowania np. do pływania. Dodatkowo, dzięki zmianie jego konstrukcji, znacząco zmniejszono wielkość usztywnionej części czujnika, co umożliwiło zastosowanie nowego elastycznego pasa zapewniającego wygodniejszą instalację czujnika na klatce piersiowej.

Forerunner 310XT jest również wyposażony w proste funkcje nawigacyjne. Z pomocą tego urządzenia użytkownik może uruchomić nawigację w linii prostej do wybranego celu, którym może być np. własnoręcznie zachowany w urządzeniu waypoint. Dodatkowo w trakcie pracy Forerunner rejestruje ślad przebytej w trakcie treningu drogi, który również wykorzystać można do nawigacji. Ślad taki, po uruchomieniu funkcji nawigacji do punktu startowego, pozwala na podawanie przez urządzenie wskazówek nawigacyjnych, mających na celu doprowadzenie użytkownika dokładnie tą samą drogą do punktu w którym rozpoczęty został trening.

W skład zestawu wchodzą:
W zestawie:

  • - Forerunner 310XT
  • - Czujnik tętha PREMIUM
  • - Pamięć USB ANT Stick™
  • - Ładowarka sieciowa
  • - Zaczep do ładowania

- Dokumentacja

producenta realizowanej w Garmin Polska